Najnowsze Publikacje

Debata: Efektywność energetyczna - wyjaśnienie sposobu głosowania
Mimo, że Komisja zważywszy skutki rynkowe słusznie wreszcie postawiła na efektywność energetyczną, to raport rozminął się z tym tematem. Potrzebne są obi...
Czytaj Więcej ...
Debata: Efektywność energetyczna
Jak wynika ze sprawozdania, ograniczenia zużycia energii narzucone odgórnie determinują efektywność. To oczywisty błąd. Efektywne użytkowanie ener...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Normalizacja europejska
Normatywne wymagania dotyczące produktów, usług oraz procesów służą ujednolicaniu produkcji, a więc efektowi skali, a także po...
Czytaj Więcej ...
Wyjaśnienie sposobu głosowania: Umowa między UE a Rosją w sprawie handlu częściami i podzespołami...
UE jest dużym eksporterem do Rosji elementów samochodowych na kwotę rzędu 9 miliardów dolarów. Inwestorzy otwierając w Rosji zakłady ...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi między UE
Porozumienie ACTA podejmuje trzy ważne kwestie: 1. prawa handlowego do korzystania ze znaku towarowego; 2. praw internaut&oacut...
Czytaj Więcej ...

Dodaj do ulubionych

 
 
 

Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Strona główna
Analiza możliwości zwiększenia celu 20%-owej redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz ocena ryzyka
 

Gospodarki niektórych krajów UE, w tym mojego - Polski - już w tej chwili odczuwają szkodliwe skutki arbitralnie narzuconego Pakietu Klimatyczno-Energetycznego, jako narzędzia realizacji celu politycznego 3x20. Ale i ten cel polityczny jest często wypaczany: mówi się o spadku zużycia energii o 20%, a chodzi przecież o zwiększenie efektywności o 20%, a to nie to samo.

Nadużycie pojęcia "efektywność" często występujące w dokumentach unijnych wynika z niezrozumienia pojęcia "efektywność energetyczna" oraz sposobu jej oceny, tj. tego, czy chodzi o efektywność "brutto krajów", czy efektywność "per capita", czy też o "efektywność konwersji", np. energii pierwotnej w pracę użyteczną.

Czytaj całość...
 
Komisja ITRE - Debata: Skuteczna strategia europejska w zakresie surowców

Bruksela, 15.06.2011r. Fiskalne stymulowanie tych procesów powinno być domeną władz lokalnych, zwłaszcza w zakresie użytkowania wody, powietrza, gruntów oraz struktur geologicznych. Ich efektywna eksploatacja wymaga pełnego stosowania zasady pomocniczości oraz lepszego wykorzystania środków publicznych.

Pozyskanie surowców pierwotnych wymaga wkładu energii. Innymi słowy: można wyznaczyć ekwiwalent energetyczny surowców - tych pozyskiwanych metodami górniczymi lub rolno-leśnymi, może poza wodą i powietrzem.

Czytaj całość...
 
Stanowisko PE przed szczytem UE-Rosja
 

Strasburg, 9/06/2011.

W przeddzień szczytu UE-Rosja Parlament Europejski wysłał czytelny sygnał szefom rządów państw członkowskich UE, zgadzając się na ambitną umowę zacieśniającą współpracę handlową i wizową z Rosją, ale tylko wtedy, jeśli Moskwa zobowiąże się do poprawy sytuacji w zakresie praw człowieka.

Posłowie wskazują zwłaszcza na politycznie motywowane wyroki sądowe wobec przeciwników politycznych, tłumienie wolności mediów, dyskryminację mniejszości seksualnych i okupację wojskową terytoriów gruzińskich.

Czytaj całość...
 
Eurowiniety: PE poparł pomysł opłat infrastrukturalnych w transporcie drogowym
Strasburg, 7/06/2011. W dyrektywie w sprawie opłat drogowych, której projekt przyjął we wtorek Parlament Europejski, zawarte zostały rozwiązania regulujące kwestię opodatkowania i opłat nakładanych na pojazdy ciężarowe odzwierciedlających koszty zanieczyszczenia powietrza i emisji hałasu. Przychody uzyskane z tego tytułu zostaną przeznaczone na rozwój nowoczesnych i przyjaznych środowisku systemów transportowych.
Czytaj całość...
 
PREZYDENCJA POLSKI- Konferencja w Sosnowcu
Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu była organizatorem konferencji pt. „Wpływ Prezydencji Polski w Unii Europejskiej na rozwój rynku wewnętrznego, w tym sektora małych i średnich przedsiębiorstw”. Konferencja odbyła się 23 maja br. w sali sesyjnej sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. W spotkaniu uczestniczyli europosłowie, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także reprezentanci Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 91 - 105 z 197

Praca w PE

17 września 2012   1. Spotkanie przygotowawcze komisji ITRE Spotkanie w całości poświę...
poniedziałek, 10 września 2012            ...
10 września 2012   1. Posiedzenie Grupy S&D (patrz agenda posiedzeń Grupy)   ...

Biuletyn PE

Wyniki unijnego szczytu pod lupą Problemy gospodarcze Europy znajdą się ponownie na pierwszym miej...
Bruksela, 07/06/2012   Pełna wersja Biuletyn   Porządek obrad Relacja z ses...
Bruksela, 16/05/2012     Briefing przed sesją BXL: w poniedziałki 11.00-11.30, Bru...

Komunikaty PE

Strasburg, 13/09/2012. Fotografie, filmy, poematy, które są chronione przez prawa autorskie, ...
Strasburg, 13/09/2012. Projektowane zasady nadzoru bankowego muszą być precyzyjne i zapewniać odpowi...
Strasburg, 13/09/2012. Sytuacja pod względem przestrzegania praw człowieka w Rosji dramatycznie się...
Strasburg, 12/09/2012. W czasie debaty po wystąpieniu Jose Manuela Barroso posłowie do Parlamentu E...
Odwiedza nas 2 gości