Najnowsze Publikacje

Debata: Efektywność energetyczna - wyjaśnienie sposobu głosowania
Mimo, że Komisja zważywszy skutki rynkowe słusznie wreszcie postawiła na efektywność energetyczną, to raport rozminął się z tym tematem. Potrzebne są obi...
Czytaj Więcej ...
Debata: Efektywność energetyczna
Jak wynika ze sprawozdania, ograniczenia zużycia energii narzucone odgórnie determinują efektywność. To oczywisty błąd. Efektywne użytkowanie ener...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Normalizacja europejska
Normatywne wymagania dotyczące produktów, usług oraz procesów służą ujednolicaniu produkcji, a więc efektowi skali, a także po...
Czytaj Więcej ...
Wyjaśnienie sposobu głosowania: Umowa między UE a Rosją w sprawie handlu częściami i podzespołami...
UE jest dużym eksporterem do Rosji elementów samochodowych na kwotę rzędu 9 miliardów dolarów. Inwestorzy otwierając w Rosji zakłady ...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi między UE
Porozumienie ACTA podejmuje trzy ważne kwestie: 1. prawa handlowego do korzystania ze znaku towarowego; 2. praw internaut&oacut...
Czytaj Więcej ...

Dodaj do ulubionych

 
 
 

Biuletyn, sesja plenarna, 2 - 5 lipca 2012 (Strasburg)

Wyniki unijnego szczytu pod lupą

Problemy gospodarcze Europy znajdą się ponownie na pierwszym miejscu listy spraw do przedyskutowania podczas szczytu przywódców UE 28 i 29 czerwca.
Cypr przejmuje od Danii prezydencję w Unii Europejskiej

Prezydent Cypru Demetris Christofias zaprezentuje w środę o 9: 00 program i priorytety zbliżającej się prezydencji w przemówieniu: "W kierunku lepszej Europy", następnie odbędzie się debata z udziałem członków Parlamentu Europejskiego. Premier Helle Thorning - Schmidt podsumuje dokonania duńskiej prezydencji we wtorek rano.

ACTA tuż przed ostatecznym rozstrzygnięciem

Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi (ACTA) już środę doczeka się ostatecznego rozwiązania podczas głosowania. Jeśli Parlament Europejski zagłosuje przeciw, wówczas będzie to oznaczało koniec procesu legislacyjnego i zamknięcie tego tematu.
Jednolity system patentowy: akt końcowy

Po 30 latach prób, Unia Europejska będzie mogła wprowadzić w końcu jednolity system patentowy, jeśli tylko w środowym glosowaniu Parlament poprze umowę z Radą, wypracowaną przez posłów, w grudniu 2011 roku. Nowy jednolity patent europejski byłyby dużo tańszy i łatwiejszy w użyciu niż różnorodne rozwiązania krajowe i dzięki temu bardziej konkurencyjny. Parlament Europejski pomógł dostosować proponowane wcześniej zasady działania do potrzeb małych przedsiębiorstw.

Obowiązkowa instalacja ratującego życie systemu eCall

Od 2015 roku wszystkie nowe samochody będą musiały być wyposażone w system eCall, automatycznie powiadamiający służby ratunkowe w razie poważnego wypadku drogowego, zgodnie z projektem głosowanej we wtorek rezolucji. System ten, oparty na numerze alarmowym 112, ma przyspieszyć przyjazd służb ratunkowych, ratując życie i ograniczając stopień obrażeń odnoszonych w wypadkach samochodowych.

Nielegalne kontrole graniczne w strefie Schengen: debata z Komisją i Radą

Skargi na kontrole graniczne pomiędzy państwami strefy Schengen będą przedmiotem środowej dyskusji, w której udział wezmą Parlament, Komisja i Rada.

Nowe tachografy dla ciężarówek

Przepisy dotyczące czasu jazdy i czasu odpoczynku kierowców ciężarówek powinny być bardziej rygorystyczne i takie same we wszystkich krajach Unii, wzywa parlamentarna komisja ds. transportu.
Parlament przygotowuje się do otwarcia konkurencji na kolei

Pomimo stopniowego rozwoju konkurencji od 2001 roku, narodowi operatorzy kolejowi utrzymali kontrolę nad własnymi sieciami kolejowymi, tłumiąc współzawodnictwo oraz uniemożliwiając utworzenie jednolitego europejskiego obszaru kolejowego. Parlament przygotowuje się do głosowania nad zacieśnieniem reguł, co zagwarantowałoby zdrową konkurencję.

Sytuacja Andrzeja Poczobuta przedmiotem debaty w PE

Parlament przedyskutuje istotne kwestie związane z prawami człowieka i demokracją. Początek debaty w czwartek, 5 lipca o 15.00. Głosowanie odbędzie się tego samego dnia około godziny 16.

 

Praca w PE

17 września 2012   1. Spotkanie przygotowawcze komisji ITRE Spotkanie w całości poświę...
poniedziałek, 10 września 2012            ...
10 września 2012   1. Posiedzenie Grupy S&D (patrz agenda posiedzeń Grupy)   ...

Biuletyn PE

Wyniki unijnego szczytu pod lupą Problemy gospodarcze Europy znajdą się ponownie na pierwszym miej...
Bruksela, 07/06/2012   Pełna wersja Biuletyn   Porządek obrad Relacja z ses...
Bruksela, 16/05/2012     Briefing przed sesją BXL: w poniedziałki 11.00-11.30, Bru...

Komunikaty PE

Strasburg, 13/09/2012. Fotografie, filmy, poematy, które są chronione przez prawa autorskie, ...
Strasburg, 13/09/2012. Projektowane zasady nadzoru bankowego muszą być precyzyjne i zapewniać odpowi...
Strasburg, 13/09/2012. Sytuacja pod względem przestrzegania praw człowieka w Rosji dramatycznie się...
Strasburg, 12/09/2012. W czasie debaty po wystąpieniu Jose Manuela Barroso posłowie do Parlamentu E...