Najnowsze Publikacje

Debata: Efektywność energetyczna - wyjaśnienie sposobu głosowania
Mimo, że Komisja zważywszy skutki rynkowe słusznie wreszcie postawiła na efektywność energetyczną, to raport rozminął się z tym tematem. Potrzebne są obi...
Czytaj Więcej ...
Debata: Efektywność energetyczna
Jak wynika ze sprawozdania, ograniczenia zużycia energii narzucone odgórnie determinują efektywność. To oczywisty błąd. Efektywne użytkowanie ener...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Normalizacja europejska
Normatywne wymagania dotyczące produktów, usług oraz procesów służą ujednolicaniu produkcji, a więc efektowi skali, a także po...
Czytaj Więcej ...
Wyjaśnienie sposobu głosowania: Umowa między UE a Rosją w sprawie handlu częściami i podzespołami...
UE jest dużym eksporterem do Rosji elementów samochodowych na kwotę rzędu 9 miliardów dolarów. Inwestorzy otwierając w Rosji zakłady ...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi między UE
Porozumienie ACTA podejmuje trzy ważne kwestie: 1. prawa handlowego do korzystania ze znaku towarowego; 2. praw internaut&oacut...
Czytaj Więcej ...

Dodaj do ulubionych

 
 
 

Biuletyn - Lipiec
Lipiec 2010
Parlament Europejski o prawach pasażerów statków i autobusów, ograniczeniu nagród dla bankowców i unijnej służbie dyplomatycznej

Obradujący na sesji plenarnej w Strasburgu Parlament Europejski opowiedział się za ograniczeniem wynagrodzeń bankowców. Przyjęte przez posłów rozwiązania mają skłonić banki do prowadzenia odpowiedzialnej i długoterminowej polityki finansowej oraz chronić podatników przed koniecznością ratowania instytucji finansowych z publicznych pieniędzy.

Posłowie przegłosowali także rozporządzenia o prawach pasażerów statków i autobusów, dające klientom firm transportowych m.in. prawo do odszkodowań za opóźnione lub odwołane kursy.

Parlament debatował także o kształcie unijnej służby dyplomatycznej.

 .
 .
 .
 .
Dziesięć filmów nominowanych do nagrody Parlamentu Europejskiego LUX 2010

Parlament Europejski we współpracy z organizatorami Brukselskiego Festiwalu Filmów Europejskich ogłosił tytuły dziesięciu filmów, które zostały wybrane do konkursu o nagrodę LUX 2010.

Nominowane zostały obrazy wyprodukowane przez kinematografie z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Grecji, Litwy, Niemiec, Rumunii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Co najmniej trzy tytuły z tej listy zostaną zakwalifikowane do ścisłej czołówki kandydatów do nagrody LUX 2010. Lista laureatów zostanie ogłoszona 27 lipca 2010 roku podczas przeglądu Dni Wenecji odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Filmy zostaną najpierw pokazane w Wenecji, a następnie ich projekcje odbywać się będą codziennie w Parlamencie Europejskim w Brukseli od 26 października do 19 listopada.

 .
 .
 .
 .
Parlament Europejski na trasie tegorocznego Tour de Pologne

Po raz pierwszy w historii wyścigu kolarskiego Tour de Pologne jego partnerem będzie Parlament Europejski. Na starcie i mecie każdego z siedmiu etapów wyścigu kibice będą mogli zapoznać się w specjalnie przygotowanych namiotach z działalnością PE, otrzymać m.in. bezpłatne publikacje oraz drobne gadżety informacyjne.

Na specjalnie przygotowanych ekranach i na głównym telebimie wyścigu będzie można obejrzeć materiały filmowe na temat Parlamentu Europejskiego.

 .
 .
 .
 .
 .
 .
Euroscola - debaty młodzieży w Parlamencie Europejskim

Parlament Europejski zaprasza młodzież z krajów członkowskich UE do udziału w programie Euroscola. W ramach Euroscoli uczniowie odwiedzają Parlament Europejski w Strasburgu i zapoznają się z jego pracą.

Młodzi ludzie uczestniczą w symulowanych posiedzeniach "komisji parlamentarnych", a następnie obradują podczas "posiedzenia plenarnego". Program skierowany jest do uczniów w wieku 16-18 lat, tzn. dwóch ostatnich klas liceum.

Raz w roku spotkanie Euroscoli przeznaczone jest dla młodszych uczniów w wieku 14-16 lat.

Zasady uczestnictwa w programie znajdą Państwo na stronie internetowej Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.

 

Praca w PE

17 września 2012   1. Spotkanie przygotowawcze komisji ITRE Spotkanie w całości poświę...
poniedziałek, 10 września 2012            ...
10 września 2012   1. Posiedzenie Grupy S&D (patrz agenda posiedzeń Grupy)   ...

Biuletyn PE

Wyniki unijnego szczytu pod lupą Problemy gospodarcze Europy znajdą się ponownie na pierwszym miej...
Bruksela, 07/06/2012   Pełna wersja Biuletyn   Porządek obrad Relacja z ses...
Bruksela, 16/05/2012     Briefing przed sesją BXL: w poniedziałki 11.00-11.30, Bru...

Komunikaty PE

Strasburg, 13/09/2012. Fotografie, filmy, poematy, które są chronione przez prawa autorskie, ...
Strasburg, 13/09/2012. Projektowane zasady nadzoru bankowego muszą być precyzyjne i zapewniać odpowi...
Strasburg, 13/09/2012. Sytuacja pod względem przestrzegania praw człowieka w Rosji dramatycznie się...
Strasburg, 12/09/2012. W czasie debaty po wystąpieniu Jose Manuela Barroso posłowie do Parlamentu E...