Najnowsze Publikacje

Debata: Efektywność energetyczna - wyjaśnienie sposobu głosowania
Mimo, że Komisja zważywszy skutki rynkowe słusznie wreszcie postawiła na efektywność energetyczną, to raport rozminął się z tym tematem. Potrzebne są obi...
Czytaj Więcej ...
Debata: Efektywność energetyczna
Jak wynika ze sprawozdania, ograniczenia zużycia energii narzucone odgórnie determinują efektywność. To oczywisty błąd. Efektywne użytkowanie ener...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Normalizacja europejska
Normatywne wymagania dotyczące produktów, usług oraz procesów służą ujednolicaniu produkcji, a więc efektowi skali, a także po...
Czytaj Więcej ...
Wyjaśnienie sposobu głosowania: Umowa między UE a Rosją w sprawie handlu częściami i podzespołami...
UE jest dużym eksporterem do Rosji elementów samochodowych na kwotę rzędu 9 miliardów dolarów. Inwestorzy otwierając w Rosji zakłady ...
Czytaj Więcej ...
Sesja plenarna - Debata: Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi między UE
Porozumienie ACTA podejmuje trzy ważne kwestie: 1. prawa handlowego do korzystania ze znaku towarowego; 2. praw internaut&oacut...
Czytaj Więcej ...

Dodaj do ulubionych

 
 
 

Aktualności
Wizyta delegacji lekarzy śląskich w Belgii 5-7 czerwca 2012

W dniach 5-7 czerwca br., z inicjatywy Prof. Adama Gierka, we współpracy z Ambasadą RP w Belgii oraz Ministerstwem Zdrowia Publicznego Królestwa Belgii, zorganizowaliśmy wizytę śląskich przedstawicieli świata nauki i medycyny w Belgii.

Działalność Prof. Gierka jako eurodeputowanego, poza zaangażowaniem w prace merytoryczne głównie Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, ma również charakter pro-społeczny; dość wymienić tu prowadzoną już od ośmiu lat akcję sadzenia Lasu Europejskiego na Śląsku, czy konsultacje prawnicze we wszystkich biurach krajowych Posła.

Czytaj całość...
 
Otwarcie sesji: Schengen, nowy prezydent Serbii, wyroki na laureatki Nagrody im. Sacharowa

Strasburg, 11/06/2012. Przewodniczący Martin Schulz zapowiedział, że Parlament Europejski nie pogodzi się z decyzją podjętą przez ministrów spraw wewnętrznych państw członkowskich UE o zmianie podstawy prawnej wniosku dotyczącego oceny funkcjonowania strefy Schengen. Decyzja podjęta przez Radę 7 czerwca spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem niemal wszystkich grup politycznych w PE. Posłowie postrzegają ją jako zamach na podstawowe prawa obywatelskie.

 

We wtorek rano, duński minister sprawiedliwości Morten Bødskov przedstawi uzasadnienie Rady dla decyzji o zmianie podstawy prawnej, która spowoduje znaczne ograniczenie udziału Parlamentu Europejskiego w pracach nad oceną wdrażania zapisów dotyczących Schengen.

 

Przewodniczący Schulz poinformował, że w rozmowie telefonicznej z ministrem Bødskovem oraz premierem Thorning-Schmidtem zapowiedział, że Parlament Europejski zdecydowanie sprzeciwi się każdej próbie ograniczenia praw podstawowych obywateli UE.

 

Serbia

 

Przewodniczący Schulz pogratulował Tomislavowi Nikolićowi wyboru na prezydenta republiki Serbskiej, ale przestrzegł go również przed próbami "pisania historii na nowo". Zbrodnia ludobójstwa w Srebrenicy została uznana przez społeczność międzynarodową i Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Przewodniczący wyraził nadzieję, że Serbia nie zejdzie z drogi pojednania z innymi narodami na Bałkanach, ponieważ oznaczałoby to zejście z drogi ku Europie.

 

Procesy laureatek Nagrody im. Sacharowa

 

Przewodniczący Schulz upomniał się o prawo do apelacji i uczciwego procesu dla laureatki nagrody im. Sacharowa Layli Zany, którą skazano na podstawie tureckich przepisów antyterrorystycznych. Inna laureatka tej samej nagrody, egipcjanka Asmaa Mahfouz złożyła apelację do wyroku pozbawienia wolności, która zostanie rozpatrzona 17 czerwca. Przewodniczący poprosił wysoką przedstawiciel do spraw zagranicznych Catherine Ashton o zapewnienie, że w proces obserwował będzie ambasador UE w Egipcie.

 
Parlament Europejski będzie obradował nad propozycjami zacieśnienia polityki fiskalnej

Strasburg, 11/06/2012. W poniedziałek, w godz. 19.00-21.00, posłowie z komisji gospodarczej debatować będą wraz z komisarzem Olli Rehnem nad aktualną sytuacją gospodarczą w Europie. We wtorek, na sesji plenarnej o godzinie 9.30, cała Izba, wraz z komisarzem oraz reprezentującą prezydencję duńską ministrą ds. gospodarczych Margrethe Vestager, omówi dwa projekty legislacyjne dotyczące ładu gospodarczego w Europie i składające się na tak zwany 'dwupak gospodarczy'. Propozycje te głosowane będą w środę. Obie debaty można śledzić w relacji na żywo za pośrednictwem EbS oraz EP Live (patrz odsyłacze).

EP Live debata w komisji ECON

 

EP Live debata plenarna

 

EbS+

 

Analiza nt. dwupaku gospodarczego

 

 
Zielone budownictwo
„Zielone budownictwo – poprawa efektywności energetycznej budynków”, to tytuł seminarium zorganizowanego w maju, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Gospodarzem seminarium był Zbigniew Podraza prezydent miasta.
 
Czytaj całość...
 
Horyzont 2050
Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Gierek (S&D) oraz Zarząd Wojewódzki Unii Pracy we Wrocławiu byli organizatorami konferencji pt. „Polityka energetyczna Polski w świetle unijnych dyrektyw, a zwłaszcza dyrektywy dotyczącej horyzontu 2050”. Konferencja odbyła się 25 maja br. we Wrocławiu, w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego przy ulicy Widok.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 41 - 45 z 889

Praca w PE

17 września 2012   1. Spotkanie przygotowawcze komisji ITRE Spotkanie w całości poświę...
poniedziałek, 10 września 2012            ...
10 września 2012   1. Posiedzenie Grupy S&D (patrz agenda posiedzeń Grupy)   ...

Biuletyn PE

Wyniki unijnego szczytu pod lupą Problemy gospodarcze Europy znajdą się ponownie na pierwszym miej...
Bruksela, 07/06/2012   Pełna wersja Biuletyn   Porządek obrad Relacja z ses...
Bruksela, 16/05/2012     Briefing przed sesją BXL: w poniedziałki 11.00-11.30, Bru...

Komunikaty PE

Strasburg, 13/09/2012. Fotografie, filmy, poematy, które są chronione przez prawa autorskie, ...
Strasburg, 13/09/2012. Projektowane zasady nadzoru bankowego muszą być precyzyjne i zapewniać odpowi...
Strasburg, 13/09/2012. Sytuacja pod względem przestrzegania praw człowieka w Rosji dramatycznie się...
Strasburg, 12/09/2012. W czasie debaty po wystąpieniu Jose Manuela Barroso posłowie do Parlamentu E...